hoşgeldin.

"önemli olan yaşamaktır diyorlar ama ben yine de okumayı tercih ediyorum"
LOGAN PEARSELL SMITH

13 Haziran 2010 Pazar

düğün dernek-evladiyelik-

Allahım, şen dullar olarak gittiğimiz düğünden sağ sağlim çıkabildiğimiz için ne kadar mutlu olsam azdır. Hiçbirimiz suya düşmedik, ayakkabımızın topuğu kırılmadı, eteklerimiz yırtılmadı ani regl ve regl sancılarına gark olmadık. Ağladık ve terledik. Ağlamak kadınlık halidir. Kadın ağlar. Bunu kabul ediyoruz. Daha doğrusu kadınlar erkeklere nazaran daha kolay ağlar. Bu normal. Anormal olan bizim gibi kadınların terlemesi. Hava sıcak e insansınız da bir zahmet terleyin dimi? Hayır.
Hava sıcak evet. boğazın en görkemli manzarasına ait Çubuklu'da denizin yanında bile terledik. Öyle böyle bir çirkinlik yok. Şimdi biz karı kuvvetlerı grubu olarak baya kendimizi beğeniyoruz. Ama öyle böyle bir beğenme yok. Durmadan fotoğraf çekiyoruz maksat anı yakalamak diye düşünülsün istiyoruz. Ama asla ve katttaaaa durum öyle değil. Biz o an güzel miyiz diye kendimizi fotoğraflıyoruz. Hemen koşup çekilen resme bakıyoruz. Sanırsın basına sızdırılacak az sonra çekilenler, sanırsınız dünyanın en önemli kadınlarıyız. Hayır yok öyle bir şey. Biz kendimizi çok önemli görüyoruz o kadar yoksa bizim Gülben Ergen ile uzaktan yakından akrabalığımız yok.
Efendim bu gece çok sıcaktı, biz makyajlarımızı yapmış, giyinmiş süslenmiş, üşenmemiş de süslenmiş bir şekilde tekneyeb indik Çubuklu Hayal kahvesine geçtik. Geçerken herşey çok güzeldi, püfür püfür esiyordu rüzgar, deniz şıp şıp bizi oyalıyordu falan filan. Fakat gece... Ah o gece. Başladık dans etmeye. Durduramıyoruz efendım biz kendimizi. Durmuyoruz. Sanırsın on sene bizi bir odaya koymuşlar size dans etmek yok demişler bu gece salmışlar dışarıya aha buyrun pist hadi dansa davet. Böyle bir saçmalık, böyle bir kendini bilmezlik, böyle bir ayılama danslar yok. Daha dünyada bizim tipimizde kızların o şekilde dans ettiğine insanlık adına kimseler şahit olmadı. Düğündekiler ilktir muhtemelen. Hani erkekleri suya koyarsın onlar devegüreşi falan yaparlar ya, bizimki aynen öyle...Rap yapanlar mı ararsın, samba yapanlar mı, Ajda Pekkan taklidi yapıp en azından bu geceki erkek potansiyellerini özgüven patlaması yüzünden yanından kaçıranı mı istersin bilinmez. Eşek sudan gelinceye dek dans eden kadınlar terliyor arkadaş. Onlar terliyor ve o çekilen fotoğraflarda o kadınlar bildiğin çirkin evet çirkin çıkıyor. Parlamış suratlar, sıcak ve terden akmış gözler ve dağılmış bu gece benim diyen kuaförün bile bir daha toparlayamayacağı saçlar. Fotoğraflara bakıyorum bakıyorum bakıyorum diyorum ki ya bunlar biz miyiz. bu kadar eğlenerek nereye varmaya çalışıyorsun, neden bu kadar eğleniyorsun, sen mi evleniyorsun diye sormazlar mı adama? Sorarlar. bize sormuyorlar.Sormadıkları için fotoğraflarda öyle çıkıyoruz. Yoksa birisi gelse dese ki, kızlar bir sakin olun az sonra kapıdan Brad Pıtt gelıcek, yok biz gene olmayız. Onu da gruba dahil eder çiftetelli oynarız.
Terlemek kadınlara yakışmıyor.
Hem de hiç yakışmıyor.
Terledikten sonra fotoğraflanmak istemiyoruz.
Kadınlar adına konuşuyorum.
Biz, hep güzel çıkmak istiyoruz.
Bütün fotoğraflarda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder