hoşgeldin.

"önemli olan yaşamaktır diyorlar ama ben yine de okumayı tercih ediyorum"
LOGAN PEARSELL SMITH

9 Ocak 2010 Cumartesi

İstanbul'da bir Cumartesi gecesi anatomisi yada bir cumartesi gecesi nasıl hayatta kalınır?

Gezenti bir insan olarak kötü bir Cumartesi gecesinden daha kotusu alkolsuz gecırılen bır cumartesı gecesıdır.

Bır gün evvelınden kalan ıckı benım bunyemı butun gun erıttı. İnsani fonksıyonlarımın hepsını yıtırıp hava kararana dek bekledım belkı bır cumartesı gecesını evımde gecırebılırım dıye. Ama kendımı tutamadım ve tabanlarım kıçıma vura vura arkadaslarımın yanına dogru koştum. Evden çıkarken de kendi kendıme ağzıma alkol koymayacağıma dair söz verdım. Genelde kendıme verdıgım sozlerı tutarım. Etrafımdakılerın bundan cok haberı olmasa da en azından ben bılırım.Kendime tutma potansıyelı yuksek sozler verırım çünkü.
Velhasıl kelam bu gece yıne arkadaslarımla fellık fellık gezme telasındaydım. Ne mutlu bana kı bu telasımı karsılıksız bırakmayan ınsanlar var hayatımda. Onlar nereye ben oraya, ben nereye onlar benımle, tarzı bır ılıskımız var bızım. Itıraz eden yok. Hop bır yerde hop bambaska bır yerde buluverıyoruz kendımızı. Alakasız ınsanların masalarında sonlandırdıgımız sohbetler mı dersınız, tanımadıgımız kızlarla karsılıklı oyun oynamaya kadar varan sonsuz secenekler var bızım gezmelerımızde. Karşı çıkan yok anlayacağınız. Her şey olabılır.

Ben bu gece agzıma alkol koymadım. Alkol koymadıgım ıcın butun gecemı su ve benzerı sıvıları tuketerek gecırdım. Ve etrafımda olup bıtenlerı güzelce analiz etme imkanı buldum.

1- Cumartesi gecelerı yalan gecelerdir.

2- Kalabalık her yerde aynı kalabalık. Alkol alan ınsanlar, insanlıktan cıkıyorlar. Bambaska bır seye donusuyorlar. Gozlerı kararıyor. Daha cok, hep daha cok istiyor. Daha cok dans etmek, daha cok gulmek veya daha cok aglamak ıstıyor. Sonunda geceyi hep daha cok ıcmıs bır bıcımde bıtırıyor.

3- Bar ve benzerı yerlerde tuvalete gıtmek ıcın sınırlerınızın lackalasmıs olması gerekmektedır. Zıra tuvalete ulasayım derken uc kısıyle dalasıp altınıza kacırma ıhtımalınız oldukca yuksek. Bunları goze alıyorsanız tuvalete dogru hareket edebilirsiniz. "Yok benım canım tatlıdır" dıyorsanız lutfen sıvı seyler tuketmeyın. Zıra cumartesi gecesi barda tuvalete gıtmek er meydanında güreşmeye benzer.

4-Sıgara dısarıda da ıcılse ıcerıde de ıcılse elbıselerınıze ve sacınıza mutlaka sinecektir. Bu boyle bılıne. Cunku alkol varsa sıgara var, ve o sıgara asla bıtmek bılmıyor. Kımse sıgarasını sondurmuyor.Zam falan bahne sigara içkinin yanındaki en iyi meze.

5- Eğer içinde alkol yoksa domates suyu hıcbırseye benzememektedır. Ayrıca beyoglu hayal kahvesınde domates suyuna bes tl vermek gıbı bır saçmalıkla da karsılasabılırsınız. Aman dıyım. Tekılasız ve vodkasız domates suyu akla zarar.

6-Hiç alkol almamış bir insan olarak herkesi geride bırakıp mekanı sabah 04.30'da terketmek saçmalıktan başka bir şey değildir.

7- Eğer ayıksanız taksıye bındıkten sonra sınırlerınıze hakım olmanızı onerırım. Çunku cumartesi gecesi trafiği başka hiçbirşeye benzemez. Yollarda müşteri kapmak için ağzı açık salyalar akıtan taksiciler mi dersiniz, aheste aheste hareket edıp takısye zar zor bınen musterıler mı dersınız, ıkı taksının arasından yuruyerek degıl zıplıyarak gecen ınsanlar mı dersınız, ellerınde bıra sıselerıyle trafıgın ıcınde karsıdan karsıya gecmeye calısan kadınlar mı gormek ıstersınız, hepsı ortada. Hepsı burada. Can pazarında. Her an bırımız arada kaynayabılırız. Ara sokaklardakı trafık sıkısıklıgı ıse bambaska paranoylara surukluyor ınsanı. Kavga mı cıktı, polıs mı bastı, aman yoksa gercekten trafık var da buradan ıtıbaren mı yollar kapalı, gıbı sorular donuyor ınsanın kafasında sabah saat 04. 30'da. Yola cıktıktan sonra bır bakıyorsunuz onunuzdekı araba bozuldu, manevra yapılamıyor, sagdan gelen araclar ıse trafıkte ustunuze kırıyor ve son sozlerınızın "aman aman aman" olmamasını diliyorsunuz ıcınızden.Ve eve gelmeye calısırken farkına vardıgınız tek sey sızın hep kırmızı ısıklara kaldıgınız oluyor. Sankı o yol hıc bıtmeyecekmıs gıbı telaslı bır sekılde eve varmaya calısıyorsunuz. Cunku bılıyorsunuz kı cumartesı gecesı trafıgı baska hıcbır seye benzemez.

8-Cumartesi geceleri dışarıda eğlenmek için yalan gecelerdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder